מדריך לפתיחת עסק מהבית – חלק א'

פתיחת עסק ביתי היא דרך אידיאלית להשתלט על הקריירה וההכנסה שלך, אך אי אפשר לפתוח עסק מגחמה. לפני שתוכל לפתוח עסק, עליך להחליט אם אתה תוכל לעמוד באתגר, לקבוע את האפשרות הנכונה עבורך, לחקור את הרעיון שלך ולתכנן כל פרט עד ההצלחה שלך. לכל שלב בתהליך משימות רבות שיכולות להפוך את העסק מהבית למתיש ומבלבל, במידה ואין תוכנית מסודרת.

דברים שיש לקחת בחשבון לפני פתיחת עסק מהבית

בין אם אתם רוצים להישאר בבית עם ילדים, לקבל יותר זמן פנוי לעיסוקים אישיים, או אם אתם אוהבים את הרעיון להיות הבוס של עצמכם, עסק ביתי הוא אידיאלי להשגת כל זאת ועוד. עם זאת, זה לא נטול חסרונות ואתגרים. יתר על כן, ישנם הרבה מיתוסים ותפיסות מוטעות לגבי עסק מהבית שיכולים לעכב את הצלחתך. לפני שתקבל את רישיון העסק שלך (במידה ואתה צריך), עליך לשקול:

  • האם אתה מתאים לעבוד בבית? האם אתה יכול לעבוד באופן עצמאי? אתה מסודר? האם אתה יכול לתת דין וחשבון לעצמך וללקוחות ולקוחותיך?
  • האם הגדרת יעדים מציאותיים? אין דבר כזה הצלחה בין לילה. בניית עסק רווחי לוקחת זמן ומאמץ עקבי.
  • האם הכספים שלך מסודרים? האם יש לך חסכונות לחיות מהם עד שהעסק שלך יצליח או שאתה מתכנן לעבוד על העסק שלך בזמן שאתה עובד כשכיר? האם אתה יודע איזה סכום אתה צריך להשקיע ומה אתה צריך להרוויח?
  • האם למדת על עסק מהבית באמצעות ספרים, בלוגים ושיחות עם יזמים כדי שתוכל לצפות כיצד זה באמת נראה?

קבלת רעיונות לעסק שלך

האפשרויות לפתיחת עסק מהבית הן נרחבות, מה שמקל על הצפת כל האפשרויות. יתר על כן, קל להסיח את דעתך מהבטחות לכסף מהיר. אבל יש לראות עסק מהבית כמרתון, ולא ספרינט. איטי ויציב ינצח במירוץ. אבל כדי לנצח, אתה צריך לבחור רעיון שתוכל להתחייב אליו.

תכנון להצלחת עסק מהבית

פתיחת עסק מהבית היא מרגשת, אך עליך למתן את ההתלהבות שלך על ידי ביצוע מחקר ובחירות חכמות. התרגשות תמריץ את האנרגיה שלך, אך רק באמצעות פעולה תמצא הצלחה. לרוב זה החלק המשעמם בתהליך אך הוא חיוני להבטחת הצלחתך. משהו שאתה צריך לתכנן ולצפות כולל:

  • האם יש שוק מוכן, מוכן ומסוגל לקנות את המוצרים או השירותים שלך?
  • האם לקנות עסק קיים או להתחיל מאפס? מה אתה צריך לדעת עבור כל אחד?
  • מהן הדרישות המשפטיות של המדינה והעיר להקמת העסק והאם תזדקק להיתרים נוספים?
  • האם כתבת תוכנית עסקית?
  • האם יהיה צורך בכיסוי ביטוחי, בריאותי ועסקי?

 

יצירת הזהות העסקית שלך

לאחר שהחלטת לצלול ולפתוח עסק מהבית, הוא יזדקק לזהות משלו. יצירת זהות עבור העסק הביתי שלך אינה קשה במיוחד, אך משתלם לנהל אותה בצורה מסודרת, כך שלא תצטרך לחזור ולעשות הרבה צעדים. חלק מהמשימות הכרוכות ביצירת הזהות העסקית שלך הן מהנות, כמו החלטה על שם עסק או יצירת לוגו. אחרים עשויים להיראות מייגעים או מדאיגים, כמו למשל להחליט על המבנה העסקי שלך.

המשך בפרק הבא..

עוד מסיפורי ההצלחה שלנו