ללמד ילדים על כסף בבית הספר היסודי ומוקדם יותר

אסטרטגיות אלו מתאימות לילדים צעירים מאוד. אתה יכול לעשות קצת, כמו לדבר בגלוי על כסף סביב הילדים שלך, בגיל צעיר מאוד. אחרים צריכים לחכות עד שילדים מבוגרים מספיק כדי לנהל סכומי כסף קטנים בעצמם או להשתמש באפליקציות כדי לחקות את החוויה.

 

  1. דבר בגלוי על כסף עם הילדים שלך וסביבתם

שוב ושוב אתה שומע את אותו הפזמון: "אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לדון בכסף עם הילדים שלך."

 

קח את ההיגיון צעד אחד קדימה ותחליט לדבר בגלוי על כסף עם הילדים שלך וסביבם מגיל צעיר. אל תהסס לדון בנושאים פיננסיים רגישים, כגון משא ומתן על שכר ומצב חשבונות הפנסיה שלך בנוכחות ילדיך.

 

דיבור על כסף סביב ילדים צעירים עשוי להרגיש מביך בהתחלה, אך אין סיבה טובה להוציא אותם מהחדר כדי שהמבוגרים יוכלו לנהל דיון גלוי. ואם אתה דואג שהם ישתפו את פרטי השיחות האלה מרחוק, הדגיש כי פרטים פיננסיים זה בסדר לדיון בבית אך אינם מתאימים לחשוף בפני חברים, מורים או אנשים אקראיים בסופר.

 

ילדים צעירים אולי לא מבינים את כל מה שאתה דן בהם, אבל זה בסדר. הם גם לא מבינים את כל המילים בסיפורים שאתה קורא איתם. זה לא עוצר אותך כי אתה סומך על זה שהם יעלו יותר עם החזרה והגיל.

תוכל גם לדבר איתם עם שימוש בקופונים למטרת חיסכון. לדוגמא, כשאתה מזמין חופשה, תוכל להראות להם שאתה נכנס לאתר עם קוד קופון לבוקינג ובכך חוסך כסף.

 

  1. להוביל לפי דוגמה

אתם מודל החיקוי הגלוי והחיוני ביותר של ילדיכם. זה עשוי להשתנות במהלך שנות ההתבגרות המרדניות שלהם, אבל כולן שלך במהלך בית הספר היסודי.

 

על ידי המשך גלוי של החוכמה הפיסקלית שאתה מעניק לילדים שלך, אתה מראה להם שאפשר לחיות באמצעים שלך. ילדים הם בעלי תפיסה, ולעתים קרובות הם קולטים רמזים גם כאשר אינך קורא להם במפורש. אבל המסר שלך יצלצל בצורה ברורה יותר ויישאר יותר זמן עם קצת חזרה על טוב לב.

 

אז כשאתה רוצה להעביר לילד שלך תפיסה של ניהול כספים, הסבר מדוע וכיצד אתה עושה זאת. וחפש רגעים ניתנים ללמידה בכל מקום שאתה הולך. פעילויות מקומיות, כמו טיולי קניות, בשלות לחיזוק. לוקח רק כמה שניות להסביר לילד שלך מדוע בחרת באפשרות הגנרית הזולה יותר מאשר באפשרות המותג המקבילה מבחינה תפקודית. למה לשלם פרמיה על תווית מפוארת? אפשר גם להראות להם איך להשתמש בקופונים, לדוגמא, קופון לאתר אייבורי יחסוך כסף בכל רכישה.

 

  1. תן להם כסף מזויף

זה לא אכזרי כמו שזה נשמע. כסף מזויף מלמד ילדים צעירים על ערך הכסף מבלי להפקיד בידיהם כסף מזומן. תחשוב על זה כגלגלי אימון לצרכנים מתחילים, כאשר אתה (ההורה) ממלא את התפקיד הכפול של בנקאי וסוחר.

 

קבע ערכים סבירים למטלות שונות (ניקיון לאחר ארוחה), פריבילגיות (מתיחת השינה) ודברים שהם רוצים (חטיפים)

 

  1. הימנע ממדיניות ארנק פתוח

אל תתנו לילדים שלכם קו אשראי פתוח. במקום זאת, הגדר אילוצים בהוצאת כסף, גם אם אתה יכול להרשות לעצמך לקלקל אותם מדי פעם.

 

התרגלתם להגיד לילדים שלכם לא בנושאים אחרים. לא לשים רגל על ​​בקשות למזומן או רכישות בעזרת הורים כמו משחקי וידיאו וממתקים במכולת זה לא שונה. חיוני להציב סמן זה בשלב מוקדם בחינוך הפיננסי של ילדיך. ככל שתחכה יותר, הרגלים ישנים וקשים יותר ימותו.

 

עד כמה היית רוצה להיות תלוי בך. אתה יכול להגיע עד כדי להקים "בנק" ביתי – לא חשבון בנק אמיתי, אלא ערימת כסף שאתה וילדיך יודעים על היתרה. בדרך זו, ילדיכם יודעים בדיוק כמה הם יכולים להוציא כל שבוע או חודש, והם לא יופתעו כאשר לא ישמעו לא. עם הזמן הם יבינו שהם חייבים לחסוך ברכישות גדולות יותר.

עוד מסיפורי ההצלחה שלנו