הפיכת החצר או המרפסת שלכם לחדר מגורים חיצוני

סקרנים לדעת מה נדרש מכם כדי להפוך את המרפסת לסלון חיצוני שבו אתם ומשפחתכם באמת תרצו לבלות את זמנכם? במאמר הזה תלמדו כיצד לשנות את החלל שלכם בהתאם למה שאתם רוצים ממנו.

 

כשמדובר במרפסות, פרגולות, דקים וחדרי חוץ, ההבדלים מסתכמים לעתים קרובות בסמנטיקה. כן, הקווים יכולים להיטשטש בין כל אחד מהם. לפעמים במרפסת יש פרגולה לגג, לפעמים הדק הוא המרפסת, לפעמים אנשים מוסיפים פרגולה לדק הקיים שלהם, וכל אחד מהם יכול להיחשב לחדר חיצוני במקרים מסוימים. האופן שבו אתם מתארים את החלל שלכם הוא חלק גדול ממה שעושה אותו למה שהוא.

 

אף על פי שההגדרות הללו עשויות להרגיש טריוויאליות או מתסכלות, לב העניין הוא הכוונה. אמנם אין צ'קליסט מושלם ומוחלט שצריך לעקוב אחריו כדי לתפוס שטח מרפסת קדמי רגיל ולהפוך אותו לפרגולה/חדר חיצוני רשמי, אבל זה בעצם היופי שבזה.

 

המרפסת שלכם הופכת לחדר חיצוני בכל פעם שאתם משנים אותה ומוסיפים לה משהו שהיה חסר כדי לעמוד בהגדרה הזו. נכון שזה משחרר?

היכן להתחיל בשינוי החלל שלכם: כוונה

לכן, כאשר אתם מתחילים את הפרויקט שלכם לשיפוץ, שיפוץ או עיצוב מחדש לצורך הצללה למרפסת שלכם, הדבר העיקרי שצריך להתחיל בו הוא הכוונה שלכם לחלל. שקלו כיצד תרצו לנצל אותו כאילו היה חדר בביתכם, לא רק מרפסת שבה נותרו חבילות או המקום שאתם עומדים בו לזמן קצר כאשר הכלב שלכם מסתובב בחצר האחורית.

 

האם אתם מדמיינים את זה כמו סלון חיצוני, עם טלוויזיה למשחקי ספורט ואח על הקיר החיצוני שמחמם אתכם בחורף?

 

האם אתם מקווים שזה ירגיש כמו חדר תה חיצוני שבו תוכלו לבדר אורחים כלאחר יד במהלך היום או לקרוא ספר בשעות אחר הצהריים?

 

האם אתם יכולים לראות את עצמכם מוסיפים שולחן ארוך עם ספסלים כדי ליצור חדר אוכל חיצוני לאירוח ארוחות וחגיגות מיוחדות?

 

תכננו חלל שתרצו להשתמש בו באופן קבוע בצורה מסוימת ומכוונת, ואתם תהיו בדרך להפיכת המרפסת שלכם לחדר חיצוני.

הדבר הבא: קירות וגג בונים חדר

אולי כבר יש לכם סוג של גג המספק צל לחלל החיצוני שלכם, אך השאלה היא אם הוא מתאים לסוג החדר החיצוני שאתם מנסים ליצור.

 

אם אתם חוששים שהגג בסגנון פרגולה עשוי שלא לספק הגנה מספקת מפני האלמנטים של הטבע (מלבד מעט צל), אולי כדאי שתוסיפו גג אלומיניום או סוכך זרועות לחלל החיצוני של הפרגולה שלכם. מצד שני, גג כבד ותלוי נמוך עשוי להרגיש מכווץ מדי, ואתם יכולים לבחור להחליף אותו בגג קליל יותר ומשוחרר בסגנון פרגולה באוויר הפתוח.

 

לצורך כיסוי, תוכלו להוסיף מסך הצללה מפני חרקים בלילות הקיץ החמים, כמו חצי קיר כך שהחדר החיצוני שלכם מוקף חלונות גדולים ופתוחים, או פשוט ליצור את הרעיון של חדר מבודד.

  

אם נחזור לכוונה שלכם, אין כללים נוקשים או ברורים לגבי גבולות המרחב שלכם. אתם עלולים לטשטש את הקווים בין פנים לחוץ כשמדובר בקירות, אבל אין דרך נכונה או לא נכונה.

עוד מסיפורי ההצלחה שלנו